Nosaukums Vairas dziesmas

Izpildītājs Vaira Vīķe-Freiberga

Žanri Folklora, Post-folks

SKU 2008 CD021

10.00  iesk. PVN

Apraksts

Tautas dziesmu krājumā “Vairas dziesmas” no savas personīgās dziesmu vāceles ir atlasījusi un komentējusi bijusī Valsts prezidente un folkloras pētniece Vaira Vīķe-Freiberga.

Dziesmas aranžējis Valdis Muktupāvels, ierakstā piedalījās Vaira Vīķe-Freiberga, Valdis un Rūta Muktupāveli, Gatis Gaujenieks, Zane Šmite, Imants un Kārlis Freibergi, Aiva Rozenberga un citi pieaicināti mākslinieki.

“Katram cilvēkam ir savas mīļākās dziesmas, kuras ir dziedātas bērnībā, dzirdētas kādā īpašā dzīves notikumā vai radījušas neaizmirstamu noskaņu un tāpēc iesēdušās sirdī uz mūžu. Ir dziesmas, ko visi pazīst, kas dziedamas kopā draugu pulkā, bet ir arī tādas, ko mēdzam uzdziedāt vienatnē, kad neviens cits neklausās, sev pašiem par prieku. Senāk ļaudis pavisam apzināti tina katrs savu dziesmu kamoliņu. Man šķiet, tāds dziesmu kamoliņš noderētu katram. Līdz ar ierakstu mūzikas diskā šīs dziesmas ir kļuvušas pieejamas un viegli uztveramas arī plašākai sabiedrībai, un varbūt kāda no tām iesēdīsies vēl kādā sirdī,” par dziesmu krājumu stāsta Vaira Vīķe-Freiberga.

 1. Ej, māsiņa, tautiņās (instrumentāls) - 1:35
 2. Lustīte mana, laimīte mana - 3:01
 3. Laima sēdi liepiņā - 2:16
 4. Es iejūdzu vāverīti - 3:53
 5. Jo ievai balti ziedi - 3:16
 6. Velējosi, skalojosi - 5:09
 7. Pilna upe baltu ziedu - 2:36
 8. Upītē olu metu - 4:14
 9. Ko tu raudi, kas tev kait - 4:26
 10. Saulīt, mana krustamāte - 3:46
 11. Saulesteka (instrumentāls) - 2:27