Veikals

Tiek rādīti 1–16 no 122 rezultātiem

 • Prūšos manas kājas autas

  12.00  iesk. PVN

  Grāmata stāsta par grupu “Rasa” un tās izveidoto prūšiem veltīto programmu. Šī programma tika ieskaņota 1990. gadā Latvijas Radio un tagad ir pieejama interneta straumēšanas platformās. Grāmata un ieraksts ir spilgta liecība ne tikai par prūšu vēsturi un valodu, bet arī par Atmodas laiku, tā notikumiem, idejām, muzikālajām un mākslinieciskajām izpausmēm. Tomēr šī tēma un empātiska iejušanās prūšu pasaulē varbūt arī šodien var veicināt un izraisīt radošus turpinājumus.

  Valdis Muktupāvels:

  ““Prūšos manas kājas autas” – šī tautasdziesmas rinda aizved mūs uz kopīgo pagātni ar baltiskajiem brāļiem un kaimiņiem, ko jaunajos laikos liktenis nav saudzējis: valoda apklususi, tauta iznīcināta, zeme saplosīta. Šajā grāmatā ir iezīmēts ceļš uz to, kā 20. gadsimta 80. gados prūšu pasaule pamazām tika celta gaismā un uzrunāja līdzcilvēkus. Uz laikmeta liecību, atmiņu un preses materiālu pamata apskatīts kā radās un darbojās Latvijas Kultūras fonda grupa “Rasa”, kā tā izveidoja prūšu dziesmu programmu un kādas bija tās muzikālās gaitas.”

  Grāmatā iekļauti arī fragmenti no sarunām ar “Rasas” dalībniekiem Andri Veismani, Gitu Lanceri, Ilzi Šarkovsku, Ivetu Tāli un Gati Vanagu. Savukārt 1990. gada ierakstiem pievienots arī 2023. gadā ieskaņots skaņdarbs Ast drūkta būrga.

  Albums “Prūšos manas kājas autas” pieejams šeit: https://open.spotify.com/album/6XaLZ8LXoLlHvGGuCRgKuM

 • Devums

  10.00  iesk. PVN

  Albums “Devums” veidots kā muzikāls ceļvedis gadskārtu svētku tradīciju iepazīšanai. Tajā iekļautais muzikālais materiāls ir pavisam maza daļiņa no krāšņā gadskārtu svētku dziesmu, rotaļu un deju pūra, ko katrs var izzināt, iemācīties un lietot, darot savu dzīves pieredzi un svētku svinēšanu bagātāku. Izvēlētās Ziemassvētku, Lielās dienas, Jāņu un Rudenāju dziesmas, rotaļas un dejas atbilst noteiktai situatīvai darbībai svētkos un atspoguļo šo svētku nozīmīgākās ieražas. Ieraksts sniedz ieskatu tradicionālās dziedāšanas un instrumentālās muzicēšanas tradīcijās dažādos Latvijas novados, kā arī tradīciju radošā mūsdienu interpretācijā.

  Albuma veidošanā savu devumu sniegušas 11 Rīgas valstspilsētas pašvaldības Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” folkloras kopas, kuriem gadskārtu svinēšana nav tikai pasākums, bet daļa no dzīvesveida. Folkloras kopas piedalās KTMC “Ritums” organizētajos tradicionālo gadskārtu pasākumos Rīgas pilsētvidē, aicinot uz līdzi darbošanos gan piedāvājot piedalīties rituālos, gan dziedot un dejojot līdzi, tādējādi iedrošinot cilvēkus šīs zināšanas ieviest savā ģimenē.

 • SVIESTS 10

  10.00  iesk. PVN

  Tautas mūzika iedvesmo. Par to atkal liecina mūsdienu tautas mūzikas albums Sviests 10, kas ir nācis klajā un pieejams gan interneta mūzikas straumēšanas platformās, gan arī kompaktdiska formā. Sviests iznāk katru otro gadu un tajā ar saviem skaņdarbiem piedalās mūziķi, grupas un apvienības, kas savā radošajā darbībā ietekmējas un iedvesmojas tautas mūzikas mantojumā, to interpretējot laikmetīgā veidā. Kā vienmēr būs dzirdami daudzveidīgi skaņdarbi, kuras varam saukt par tradicionālo mūziku, etnomūziku, postfolkloru, pasaules mūziku.

  Albumā ir iekļauti 19 oriģinālskaņdarbi. Arī klausītājiem, kuri rūpīgi seko līdzi etnomūzikas norisēm noteikti būs vairāki pārsteigumi un atklājumi. Būs gan jau labi zināmi mūziķi jaunās apvienībās, gan jau sen pazīstamas grupas, gan arī daži mazāk dzirdēti vārdi.

  MĀKSLINIEKI Darja Leleko un Kārlis Auzāns, Adriāna Marta Gotlube, Ejueju, Aleksandrs Maijers, A.I.I.Z., Rasa, The Baltic Sisters and friends, Suitu sievas, suitu vīri, suitu dūdenieki, MM orķestris, Saucējas, Krāce, Ogas, Garataka, Dyrbyni, Laiksne, Ivars Štubis, Lāns, Elīna Ose un Latvīte Cirse, Līgas pH3, Vira un latviešu dziedošā apvienība Žurba
  ŽANRS Sviests, Post-folks

 • Deviņvīru spēks

  10.00  iesk. PVN

  IZPILDĪTĀJS Auļi

  ŽANRS Post-Folks

 • Turu Buru!

  10.00  iesk. PVN

  IZPILDĪTĀJS Laimas Muzykanti

  ŽANRS Post-Folks

 • Aj, mōseņa…

  10.00  iesk. PVN

  IZPILDĪTĀJS Vabaļis

  ŽANRI Folklora

 • Pa apli – skaņuplate

  20.00  iesk. PVN
 • Mežā un ciemā

  10.00  iesk. PVN

  IZPILDĪTĀJS Trejasmens

  ŽANRI Folklora

 • SVIESTS 9

  10.00  iesk. PVN

  Kaut arī visiem apnikusī pandēmija jo īpaši nežēlīgi uz ilgāku laiku apstādināja mūzikas dzīvi, un tā izsita no ierastā divgadu ritma arī etnomūzikas izlases Sviests iznākšanu, tomēr lepojamies, ka šī izlase iznāk, kaut ar nelielu kavēšanos, bet nu jau devīto reizi. Tas tikai apliecina, ka nekāda izolēšanās vai nenotikuši koncerti nespēj apstādināt radošo procesu, tāpēc jau atkal Sviests ir pilns līdz malām. Viena šī laikmetu raksturojoša iezīme varbūt ir tā, ka radušies vairāki solo projekti, savukārt grupas ir pārsvarā tās, kuras jau senāk spēlē kopā, jo jaunas apvienības objektīvu iemeslu dēļ nevarēja rasties.

  Kā ierasts, šajā albumā ir apkopoti dažādu mūziķu skaņdarbi, kuros sajūtams tautas mūzikas pieskāriens, un klausītājiem būs noteikti arī nedzirdēti atklājumi. Visu šo “sviestu” saucam par etnomūziku, folkmūziku, postfolkloru, pasaules mūziku, tomēr tajā allaž sajūtama iedvesma, kas gūta no tautas mūzikas. Tautas mūzika mūsdienās ir pakļauta visdažādākajām ietekmēm, tāpēc šajā izlasē varēsim dzirdēt arī dažas citas valodas – lietuviešu, līvu un latgaļu sasaukšanos, arī ebreju valodu, tomēr tās visas sakņojas vietējā tradīcijā, kas ir neizsmeļams radošuma avots.

  IZPILDĪTĀJS Saucējas, Laurita Peleniūte & Auļi, Rīgas saksofonu kvartets un Valdis Muktupāvels, Kalnejas, Svīres, Edgars Zilberts pied. Staņislavs Judins, TKP,  FOLK 7, Tautumeitas,
  Rahu the Fool, Elīna Līce, Ududu, Zane Sniķere, Rāva, Jūra, Dārdi, Pupa, Katrīna Dimanta, Banga, Kārlis Rudra Jirgens

  ŽANRI Sviests, Postfolks 

 • Vēstules rokrakstā smalkā

  10.00  iesk. PVN
 • Bunkurs 13

  10.00  iesk. PVN

  IZPILDĪTĀJS Vilki

  ŽANRI Post-folk

 • Ko zinu gaidīt

  10.00  iesk. PVN

  IZPILDĪTĀJS Laiksne

  ŽANRI Post-folks

 • Dabā

  18.00  iesk. PVN

  IZPILDĪTĀJS Saucējas

  ŽANRI Literāri diski un grāmatasFolklora

  ISBN 978-9934-875250

 • Skaņu balseņu palaidu

  10.00  iesk. PVN

  IZPILDĪTĀJS Ceiruleits

  ŽANRS Folklora

 • Kad mana sieva piedzērus’

  10.00  iesk. PVN

  IZPILDĪTĀJS Drabešu muižas muzikanti

  ŽANRS Folklora

 • Mati sarkanā vējā

  30.00  iesk. PVN

  Autors Alfrēds Stinkuls

  Žanrs Literāri diski un grāmatas

  Grāmata cietos vākos 360 lpp.

Tiek rādīti 1–16 no 122 rezultātiem