Auļu koncerttūre “Senču balsis” 2019. gada septembrī


Dūdu un bungu grupa “Auļi” izsludina Latvijas koncerttūri 2019.gada septembrī ar īpaši starptautisku programmu “Senču balsis”. Šīs programmas mērķis ir iepazīstināt Latvijas un pasaules publiku ar eksperimentālu bungu un dūdu mūzikas sintēzi ar dažādiem tradicionāliem dziedāšanas veidiem, kā piemēram rīkles dziedāšanu.

“Senču balsis” ir bungu un dūdu mūzikas grupas Auļi jaunā koncertprogramma, sadarbībā ar māksliniekiem no dažādām pasaules valstīm. Auļi ir devušies pasaulē, lai iepazītos ar dziedātājiem, kuri pārstāv senas un neparastas dziedāšanas tradīcijas un tehnikas. Šoreiz uzmanība pievērsta jaudīgām vīriešu balsīm, kas raksturo kādu reģionu. Skaņdarbos pazīstamu izpildītāju dziedājums no ģeogrāfiski atšķirīgām vietām ir sapludināts ar Auļu latviešu muzikālajās tradīcijās balstīto spēcīgo instrumentālo mūziku, radot iespaidīgu pasaules mūzikas programmu.

Kā pirmo koncerta viesi Auļi atklāj rīkles dziedātāju no Mongolijas Batzorig Vaanchig. Lai saglabātu intrigu, pārējie 3 mākslinieki tiks atklāti pakāpeniski.

“Esam iepazinuši vairākus senu dziedāšanas tradīciju pārstāvjus, noskaidrojuši kā šīs balsis sasaucās ar bungām un dūdām, kā arī kā tās skan kopā ar latviešu tautas dziesmām.
Aicinām jūs auļot kopā ar mums šajā aizraujošajā un krāsainajā ceļojumā!” Auļi

11.09.2019 VEF kultūras pils, Rīga

12.09.2019 Jelgavas kultūras nams

13.09.2019 Liepājas koncertzāle LIELAIS DZINTARS

14.09.2019 Valmieras Kultūras centrā

15.09.2019 Latgales vēstniecība GORS

Biļetes jau pieejamas www.bilesuparadize.lv

Īpašā video intervijā Auļi aicina iepazīties ar mongoļu rīkles dziedātāju Batzorig Vaanchig, kurš labprāt dalās ar savu muzicēšanas pieredzi un iedvesmas avotiem, un pastāsta leģendu par rīkles dziedāšanas izcelsmi – tā radusies no skaņām, kuras dvesusi kamieļmāte sērojot par savu zaudēto mazuli.