Par organizāciju

Biedrība Kultūras menedžmenta centrs “Lauska” sadarbojas ar neatkarīgiem dažādu nozaru māksliniekiem un grupām, lai palīdzētu profesionāli organizēt un īstenot radošas ieceres. KMC “Lauska” nodarbojas ar kultūras menedžmentu:

 1. Projektu rakstīšana un līdzekļu piesaiste
 2. Projektu koordinēšana un administrēšana kontaktu izveidošana
 3. Tulkošana (latviešu, angļu, vācu)
 4. Sabiedriskās attiecības un marketings
 5. Konsultācijas par dažādiem projektu posmiem
 6. Atskaišu sagatavošana
 7. Interneta mājas lapas izveide, dizains un uzturēšana
 8. Interaktīvu multi-mediju projektu izveide
 9. Producēšana – mūzikas diski, grāmatas, katalogi, citi iespieddarbi
 10. Dažādu pasākumu muzikālais noformējums, koncerti, apskaņošana
 11. Ierakstu organizēšana un veikšana
 12. Folkloras nometnes un koncertlekcijas skolās visā Latvijā

Kultūras menedžmenta centru “Lauska” kā sabiedrisku organizāciju ar mērķi sekmēt kultūras procesus un profesionālu kultūras menedžmentu Latvijā dibināja 2003. gada 29. janvārī. Tās dibinātāji ir Daina Zalāne (dzim. Zvidriņa), Juris Zalāns, Kristīne Lazdāne un Zinta Pone. 2004. gada 13. septembrī Kultūras menedžmenta centrs “Lauska” pārreģistrējās par biedrību un 2005. gada 9. jūnijā ieguva sabiedriskā labuma organizācijas statusu. KMC “Lauska” valdes priekšsēdētāja ir Daina Zalāne.

Rekvizīti

Kultūras menedžmenta centrs „Lauska”, biedrība

Reģ. Nr.
40008072261
Juridiskā adrese
“Ruķeļi”, Amatas pagasts, Amatas novads, LV-4141, Latvija
Banka
a/s Swedbank, HABALV22
IBAN konta nr.
LV36 HABA 0551 0042 3225 5
Pasta adrese
Miera iela 54a-14a, LV1013 Rīga, Latvija

Kultūras menedžmenta centra “Lauska” logotips

Kultūras menedžmenta centra “Lauska” logotips ir senākais Latvijas teritorijā atrastais muzikanta attēls – t.s. “Tērvetes stabulētājs”, kas ir 13. gadsmita zīmējums uz māla lauskas – atrasts Tērvetes pilskalnā. Oriģināls glabājas Latvijas vēstures muzejā.

Download

Galvenie darbības virzieni

Tradicionālā tautas mūzika un postfolklora


KMC “Lauska” vēlas popularizēt tautas mūziku kā dzīvu un aizraujošu žanru, veicinot gan tradicionālās tautas mūzikas izpēti un saglabāšanu, gan jaunus radošus meklējumus. KMC “Lauska” rīko mūzikas nometnes bērniem un jauniešiem, dažādus koncertus un uzstāšanās mūzikas grupām, kā arī izdod un izplata diskus.

Web www.lauska/veikals · Facebook Lauska · Twitter /KMC_Lauska

Mūzikas ierakstu Studija “Lauska”


Lauska StudijaStudija “Lauska” piedāvā ierakstīties grupām, dažādiem projektiem un mūziķiem. Studija atrodas Rīgā, ierakstu vajadzībām īpaši izbūvētās telpās. Studija ir aprīkota ar vismodernāko aparatūru un to vada tautas mūzikā pieredzējis skaņu režisors Kaspars Bārbals.

Web www.lauska.lv/studija · Facebook /StudijaLauska

Pirmais latviešu interneta folk radio RADIO OIRA


 

radio-oiraRADIO OIRA visu diennakti visā pasaulē ir iespējams klausīties latviešu tautas mūzikas ierakstus, gan tradicionālo folkloru, gan mūsdienu tautas mūziku. RADIO OIRA ir izveidojis un uztur Edgars Skrāģis. Nākotnē ir iecerēts veidot atsevišķus tematiskus raidījumus par Latvijas u.c. pasaules tautu folkloru, atskaņot dažādus latviešu tautas mūzikas koncertu ierakstus, kā arī aicināt studijā pašmāju un tālākus viesus sarunām un dzīvo uzstāšanos. RADIO OIRA uzturēšanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Web www.radiooira.lv · Angļu versijai www.folkradio.lv

Mūsu cilvēki

Daina Zalāne // © Jordi NN

Daina Zalāne

Telefons +371 2915 6686

E-Pasts daina@lauska.lv

KMC „Lauska” vadītāja, grāmatvedība, projektu vadītāja.

Daina Zalāne (dzim. Zvidriņa) ir dzimusi Vācijā, uzaugusi Brēmenē un pabeigusi Minsteres Latviešu ģimnāziju. 1994. gadā pārceļas uz Latviju, studējusi Latvijas Kultūras akadēmijā Starpkultūru sakaru ar Lielbritāniju specialitātē un ieguvusi maģistra grādu Mākslas menedžmentā City University Londonā, Lielbritānijā. Tulko latviskivāciskiangliski.

No 2001. līdz 2006. gadam strādā Latvijas Nacionālajā operā līdzekļu piesaistes jomā un par producenti. No 2006. gada strādā par tulci un vecāko komervadības speciālisti austriešu celtniecības firmā Rīgā . 2010. gadā dibina savu projektu vadības un grāmatvedības konsultāciju firmu SIA “Jumala”. Dzied folkloras kopā “Savieši”.

Juris Zalāns // © Jordi NN

Juris Zalāns

Telefons+371 2956 6995

E-Pasts juris@lauska.lv

Projektu vadītājs, izdevējdarbība

Studējis Latvijas Universitātes vēstures un filozofijas fakultātē, 1995. gadā iegūstot bakalaura grādu vēsturē. No 1989. līdz 1990. gadam bijis pamatskolas skolotājs Sibīrijas latviešu ciemā Lejas Bulānā. Latvijas Antropologu biedrības līdzdibinātājs un dalībnieks dažādos ar mutvārdu vēsturi saistītos projektos. Vairāku biedrību līdzdibinātājs. Pieredze projektu rakstīšanā un kultūras projektu vadīšanā, kompaktdisku, grāmatu, žurnālu un mākslas katalogu izdošanā. Daudzus gadus strādājis izdevniecībā N.I.M.S. par projektu vadītāju.

No 2009.gada strādā muzejā un pētniecības centrā “Latvieši Pasaulē” www. lapamuzejs.lv .

Kaspars Bārbals // © Jordi NN

Kaspars Bārbals

Telefons +371 28376398
E-Pasts studija@lauska.lv

Studija “Lauska” vadītājs un skaņu inženieris

Dūdu un bungu grupas “Auļi” radošais vadītājs, pagānmetāla grupas “Skyforger” dalībnieks. Spēlē kokli, stabuli, bet galvenokārt dūdas. 2007. gadā izveido savu mūzikas ierakstu studiju “Lauska”, kurā producē un ieraksta vairumu “Lauskas” izdoto albumu. Daudzu muzikālu projektu veidotājs un dalībnieks.

Jordi NN // © Jordi NN

Jordi NN

E-Pasts jordinn@lauska.lv

KMC “Lauska” Etno-fotogrāfs un mājas lapas attīstītājs

Jordi NN ( Džordi Navarro Navarrete), dzimis 1985 . gadā Valensijā, Spānijā.

Starpnozaru mākslinieks un radošs gars, jau no pusaudža gadiem sācis īstenot mākslas projektus. Laika gaitā viņš studējis dažādus multimēdiju mākslas veidus (dizains, fotogrāfija, video, konceptuālā māksla), kā arī klasisko mākslu (tēlniecība, zīmēšana, glezniecība).

No 2010. gada Jordi NN kļuvis par starptautiski zināmu mākslinieku ar pirmajām izstādēm ārpus Spānijas. Kopš tā laika viņš ir piedalījies, veidojis un radījis mākslas projektus dažādās valstīs, kā Grieķija, Latvija, Lietuva, Meksika, Nīderlande, Norvēģija, ASV u.c.

Amanda Jātniece

Amanda Jātniece

E-Pasts lauska@lauska.lv

Tulkojumi – specializējusies folkloras un traditionālās mūzikas jomā.

Dzimusi Mineapolē (ASV), izaugusi divvalodīgā ģimenē un ieguvusi bakalaura grādu valodniecībā Minesotas universitātē. Mācījusies Minsteres latviešu ģimnāzijā, Vācijā. Dzīvo Latvijā no 2004.gada, strādā par tulci, redaktori un korektori. Vietējās tradicionālās mūzikas aktīva dalībniece, dziedājusi un spēlējusi latviešu folkloras kopās Teiksma, Lini, Savieši un dažādos citos muzikālos projektos.