A / B / C / D / E / F / G / H / I / J / K / L / M / N / O / P / R / S / T / V / ZAustrumkalns

Austrumkalns

Anna Grīnberga-Saull vijole, balss
Laila Grīnberga flauta, balss
Andra Zobens-East čells, balss
Karolīne Zobens-East ģitāra, balss
Hannah Beynon perkusijas

Latviešu folkloras grupu Austrumkalns 2011. gadā dibināja četras otrās paaudzes Anglijā dzimušas latviešu meitenes. Uzaugušas kopā Londonā muzikālās ģimenēs, māsas Karolīne un Andra Zobens‐East un Anna un Laila Grīnbergas vēlējās izteikt savu latviešu mūzikas un dziesmu mīlestību, tādēļ izveidoja folkloras grupu Austrumkalns. Austrumkalna mūzikas izpildījumiem piemīt tradicionāli elementi un principi, bet meitenes attīstījušas pašas savu īpatnējo stilu ar modernākiem instrumentiem un apdarēm.
Pēdējos pāris gados meitenes ir daudz uzstājušās, ne tikai savās muzikālās mājās Londonas “Balzāmbārā”, bet arī citur Lielbritānijā, Dublinā, Briselē, un Latvijā. 2015. gada vasarā grupa spēlēja festivālā “Sviests”, un 2016. gadā Austrumkalnam bija liels prieks piedalīties “Laba Daba” festivālā.
“Austrumkalns” spēlējas ar tradicionāliem elementiem, bet attīsta savu īpašo pieeju ar mūsdienīgiem instrumentiem un aranžijām. Grupai “Austrumkalns” dažādos koncertos piespēlē trīs bundzinieki: velsiešu perkusioniste Hannah Beynon, Londonas latviešu aprindās labi pazīstamais koklētājs Jēkabs Zariņš, kā arī Kanādas latvietis Toms Svilāns, kurš šobrīd dzīvo Londonā.

Video


A / B / C / D / E / F / G / H / I / J / K / L / M / N / O / P / R / S / T / V / Z