Nosaukums trīp!

IZPILDĪTĀJS Rikši

ŽANRS Post-folks

SKU 2020 CD092

10.00  iesk. PVN

Izpārdots

Apraksts

Postfolkloras grupa “Rikši” pie albuma strādājusi divus gadus. Albuma nosaukums ir “trīp!” jeb latviski – triep! Triept – kā viens no veidiem, kā uzklāt krāsu uz audekla. Vārds “trīp” raisa asociācijas arī ar angļu valodas vārdu “trip” – ceļojums, un, kā atzīst grupas dalībnieki, albuma stāstā šī paralēle ļoti labi iederas.

“Šī programma ir balstīta uz gadskārtu dziesmām, kas ir pierakstītas Rēzeknes pusē, un, strādājot ar šo materiālu, mēs sapratām, ka gadskārtu var uztvert ne tikai caur to, kas iziet cauri gadam, bet tikpat labi var izdzīvot gadskārtu emocijas dienas laikā, tikpat labi tā var izskatīties kāds tavs cikls dzīvē. Un svarīgi, lai emocijas ir dzīvē, lai nav balts un pelēks,” stāsta Ēriks Zeps.

Albumā iekļautas Rēzeknes puses tautasdziesmas latgaliski, izejot gadskārtu ieražu svētkus, svinot un krāsojot dzīvi krāsaini. Par jauno albumu stāsta grupas dalībnieki Ēriks Zeps, Madara Broliša, Ivars Utāns un Jurģis Lipskis. Tieši Jurģis, pievienojoties grupai kā sitaminstrumentālists, ienesis tajā jaunu skanējumu.

 

 

 

 

 1. Lendīna
 2. Tu muoseņa
 3. Rūtoj saule
 4. Rūtoj bite
 5. Juoneits muns
 6. Juoņa dīna
 7. Juoņu nakts
 8. Rudiņs
 9. Vylks ar kozu
 10. Kamudze
 11. Kaladū
 12. Lobs vokors