Nosaukums Rīga paliek

Mākslinieks Vētras Saites

Žanrs Post-folks

SKU 2017 CD068

10.00  iesk. PVN

Apraksts

Ansambļa “Vētras saites” otrais albums “Rīga paliek” veltīts visiem tiem cilvēkiem, kuri mīl Rīgu, Latviju un kuriem ir svarīgi, kas ar to notiek. Tajā ir iekļautas 11 kompozīcijas, kuras caurvij ne tikai dažāda veida kokļu un ģitāras skaņas, bet arī vokāls, pūšamie un ritma instrumenti. Katram skaņdarbam un dziesmai ir sava rašanās vēsture, kuru ietekmējusi mūziķu attieksme pret dzīvi, dažādi notikumi un piedzīvojumi. Albumam nosaukums ir izvēlēts no O. Vācieša dzejoļa, kurš izmantots vienā no dziesmām.

Lai arī “Vētras Saites” ir pazīstama kā instrumentālu mūziku spēlējoša apvienība, kuras skanējumā dominē elektriskā kokle, šajā diskā ir iekļautas arī vairākas dziesmas ar J. Raiņa, I. Ziedoņa, O. Vācieša. un P. Eliāra dzeju. To iedziedāšanā piedalījušies dziedātāji Jānis Buķelis, Līva Dumpe, vokālais kvartets “Harmony 4 Riga” un paši grupas dalībnieki.

Vēl šajā albumā kopā ar Latvītes Cirses koklēm, Ģirta Pavēņa ģitārām, Anša Kluča basiem un Jāņa Cīruļa džambi, ierakstos ir piedalījušies flautiste Ilona Kudiņa, bundzinieks Andris Buiķis, saksofonists Raivo Stašāns, trompetists Jānis Amantovs un perkusionists Dmitrijs Jevsikovs. Šo mūziķu devums “Vētras saišu” mūzikai ir piešķīris tembrālo un dinamisko daudzveidību. Skaņu inženieris – Kaspars Bārbals, mākslinieks – Matīss Zvaigzne.

 1. Ulda Rudaka vēstules A. - 3:28
 2. Piesaukšana (O.Vācietis) - 3:01
 3. Puķu tirgus - 3:45
 4. Lauztās priedes (J.Rainis) - 3:29
 5. Umpalumpa - 3:03
 6. Grafomāna piezīmes (P.Eluard "Liberte", tulk. M.Čaklais, l.tdz.)- 6:02
 7. Vainadziņš - 3:46
 8. Rīga paliek (O.Vācietis) - 4:02
 9. Epitāfija - 4:01
 10. Cilvēki ātri saņemsies (I.Ziedonis) - 1:12
 11. Tilts - 4:18