Lata Donga iznāk sengaidītais albums “Variācijas”


Foto: Sandra Jascherica

Ceturtdien, 24.maijā, plkst. 20.00 Valmiermuižas alus vēstniecībā Rīgā (A.Briāna ielā 9a) pasaules mūzikas grupa Lata Donga ieskandinās savu pirmo albumu “Variācijas”.

Ieskandinot starptautisko Etnofestivāls „Sviests 2018”, Valmiermuižā un Valmiermuižas vēstniecībā Rīgā, „SVIESTA kulšanas” koncertu sērijā viesojas dažādi mākslinieki. Šoreiz mūs priecēs grupa „Lata Donga”.

Grupas kodolu veido ģimene, kura jau trešajā paaudzē izpilda tautas mūziku – Aīda Rancāne, Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne un Andris Kapusts. Pārmantotā tradicionālās mūzikas izpratne un mīlestība pret to, kā arī ilggadēja darbošanās folkloras laukā apvienojumā ar etnomuzikoloģijas, vizuālās mākslas un laikmetīgās dejas studijām, rada grupas savdabīgo vēstījumu.

Grupas īpašā muzikālā pievilcība saistās ar emocionālo, savdabīgi piesātināto un iedvesmojošo balsu skanējumu. Senais un mūsdienīgais, latviskais un pasaulīgais, sievišķais un sakrālais savijas vienotā veselumā un ir galvenie grupas mūzikas iedvesmas avoti. 

“Albumā uzņemtās melodijas pārstāv dažādus stilus, tās arī nāk no dažādiem novadiem. Attiecīgi, atšķirīgi dažādās dziesmās ir arī variēšanas paņēmieni. Grupas “Lata Donga” albums “Variācijas” savu nosaukumu attaisno ne tikai tajā ziņā, ka tas rāda tautas melodiju variēšanos: albums asociatīvi ietver variācijas (variantus) arī tādējādi, ka rāda, kā ar šīm melodijām un viņu variēšanos var mūsdienās apieties, savienojot tās dažādos veidos ar dažādu pasaules mūzikas stilu elementiem.” (M.Boiko)

Albums tapis ar Valsts Kultūrpkapitāla fonda atbalstu.

https://youtu.be/uWlhBlAg-o0