Imanta Dakša jaunais albums – koncerts 11.jūnijā


11. jūnijā tiks izdots Imanta Dakša jaunais studijas albums “Mūžīgā ģeogrāfa piedzīvojumi”.

Albuma prezentācijas koncerts notiks tās pašas dienas vakarā

 pulksten 21.00 “Darbnīcā” – Aristīda Briāna ielā 9, Rīgā.

Print

Mūžīgā ģeogrāfa piedzīvojumi” ir pamatā akustisks ieraksts, kas papildināts ar dažādām vides skaņām, elektriskās ģitāras, vēja trubas un citu instrumentu iespēlēm un ieraksta laikā apskaņotu kājas ritmu. Kājas ritms, kas līdz šim bija dzirdams tikai Imanta koncertos, pirmo reizi ir arī ierakstīts un Imanta dziesmām piešķir jaunu raksturu un skanējumu. Albumu ierakstīja un skaņu režisēja Mārtiņš Krastiņš.
Imants par jauno albumu: “Šo albumu es veltu mūžīgajam ģeogrāfam – cilvēkam, kurš ir gatavs un vēlas iziet no savas komforta zonas. Ģeogrāfija ir vietu, sfēru kopums, taču tā ietver sevī arī dinamikas potenciālu – šajā vārdā ir iekodēta kustība, ceļošana, stāvokļu maiņa, apziņas un identitātes plūsma. Mūžīgā ģeogrāfija būtībā nozīmē to, ka viss atrodas plūsmā. Albumā ietvertas tēmas, kas ir ļoti laikmetīgas, un ir dziesmas, kas ļoti cieši sasaucas ar to, kas šobrīd notiek pasaulē. Ir dziesmas, kas sacerētas jau agrāk, taču tieši tagad ir aktuālas, un ir arī ļoti patstāvīgi un autonomi stāsti. Un mūžīgais ģeogrāfs ir tas, kas to visu piedzīvo, bet kurš nekam no tā nepieķeras – viņš plūst tam cauri un turpina būt mūžīgais ģeogrāfs. Un tas ir viņa spēks, kas paradoksālā kārtā spēj iedvesmot cilvēkus no dažādām frontēm”.

Divas dziesmas no “Mūžīgā ģeogrāfa piedzīvojumiem” jau ir iespējams noklausīties šeit: https://soundcloud.com/imantsdaksis/sets/geografsFoto Juris Justs

Albums tapis pateicoties klausītāju ziedojumiem.

Ieeja prezentācijas koncertā ir bez maksas, sākums pulksten 21.00, pasākums notiks “Darbnīcā” (Aristīda Briāna ielā 9, Rīgā).

 

https://youtu.be/yCAOpKAV3oo