Auļi uzsāk jaunu starptautisku projektu ar iespaidīgu videoklipu “Hunnu Guren”


Dūdu un bungu grupa “Auļi” strādā pie jauna starptautiska projekta, pētot senu dziedāšanas tehniku saspēlēšanos ar dūdu un bungu skaņām. 2018. gada martā Auļu pārstāvji Kaspars Bārbals un Gatis Indrēvics viesojās Mongolijas galvaspilsētā Ulanbatorā, lai iepazītos un uzsāktu sadarbību ar starptautiski pazīstamo mongoļu rīkles dziedātāju Batzorig Vaanchig. Vizītes laikā tika veikts darbs ierakstu studijā, ierakstot trīs mongoļu dziesmas Batzorig Vaanchig izpildījumā (Balss un stīgu instruments Morin khuur). Šie dziesmu ieraksti darba procesā tika pielāgoti tam, lai tos atvedot uz Latviju, tie atbilstu bungu un dūdu grupas Auļi specifikai un tos varētu izmantot tālākai aranžēšanai. Šā gada jūlijā Auļi pilnā sastāvā devās ceļojumā uz Mongoliju, lai filmētu video dziesmai “Hunnu Guren”. Kā filmēšanas vieta pēc Batzorig ieteikuma tika izvēlēts Terelje nacionālais parks. Filmēšana noritēja 4 dienas, kuru laikā Auļi kopā ar Batzorig Vaanchig kopīgi strādāja pie jaunā video materiāla. Video režisors ir Kaspars Bārbals, Operatori Gatis Indrēvics un Edgars Grundšteins.

Šī projekta mērķis ir iepazīstināt Latvijas un pasaules publiku ar eksperimentālu bungu un dūdu mūzikas sintēzi ar rīkles dziedāšanu, Mongoļu tautas mūzikas un Latviešu tautas mūzikas harmoniskā mijiedarbībā.

Kā filmēšanas vieta tika izvēlēta Mongolija, jo dziesmas pamatā ir poētiska dzeja par huņņu impēriju. Video redzamā Mongolijas dabas varenība un plašums ļauj sajust seno notikumu un enerģijas klātbūtni gan Auļiem, gan skatītājiem. Tas ir ceļojums laikā un telpā vienlaicīgi.

Video tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Finieris atbalstu.

Foto: Gatis Indrēvics

www.auli.lv