Auļi un Tautumeitas – “Lai māsiņa rotājās!”


Auļi un Tautumeitas – “Lai māsiņa rotājās!”

Bungu un dūdu grupa „Auļi” un etno mūzikas grupa „Tautumeitas” izveidojuši kopīgu projektu, kura ietvaros vasaras otrajā pusē tiks izdots albums „Lai māsiņa rotājās!”, taču pirmais albuma singls „Manā lopu laidarā” publicēts Līgo svētku priekšvakarā.
Jaunais albums tiks izspēlēts īpaši veidotā, vizuāli iespaidīgā programmā trīs Latvijas pilsētās

Albuma atvēršanas svētki notiks

29.07. Āraišu arheoloģiskajā parkā, kur ar vērienīgu brīvdabas dižkoncertu prezentēsim jauno albumu.

Biļetes pieejamas: http://www.bezrindas.lv/…/brivdabas-dizkoncerts-lai-m…/3436/

Pasākuma dienā būs iespējams iegādāties CD par draudzīgām cenām!

Turpmākajos mēnešos jaunais albums tiks izspēlēts īpaši veidotā, vizuāli iespaidīgā programmā vēl trīs Latvijas pilsētās

26. augustā Latgales vēstniecībā „Gors”
29. septembrī Vidzemes koncertzālē „Cēsis”
13. oktobrī Jelgavas kultūras namā
Biļetes: http://www.bilesuparadize.lv/events/custompage/1033
17 mūziķi uz skatuves izspēlēs un izdziedās cilvēka dzīvē nozīmīgo precību un kāzu posmu. Mūzikas grupu „Auļi” un „Tautumeitas” sadarbībai gluži likumsakarīga ir kāzu tēma. „Auļu” dūdu un bungu spēcīgais skanējums pārstāv vīrišķo elementu, bet „Tautumeitas” (pats grupas nosaukums jau ietver sevī kāzu tematiku – tautās iešanu), ar izteikti maigāku skanējumu, tomēr gana jaudīgu daudzbalsīgo dziedāšanu, pārstāv sievišķo. Tāpat kā dzīvē jaunajam pārim pēc kāzām ir jāiemācās sadzīvot, lai viens nenomāktu otru, arī mūzikā „Auļi” un „Tautumeitas” meklē saskaņu, viens otru papildinot.
“Auļi” ir Latvijas tautas mūzikas grupa, kas paši sevi dēvē par “dūdu un bungu grupu”. Grupa galvenokārt izpilda instrumentālo mūziku — dažādu latviešu tradicionālo tautas deju un dūdu melodiju aranžējumus, citu Eiropas tautu tradicionālās melodijas, kā arī savus oriģinālos skaņdarbus un tautasdziesmu aranžējumus.
“Tautumeitas” ir etno mūzikas grupa, kurā apvienojušās sešas mūziķes. Šobrīd dalībnieces izkopj latviešu tradicionālo daudzbalsīgo dziedāšanu, kas viņām ir sevišķi tuva. Dziesmas spēks un kopīgi radītā balsu rezonanse veido īpašu un atmiņā paliekošu skaņu.