Sāmu festivāls ISOGAISA 2014

2014. gada 11. – 17. augustā Lavangenā, Norvēģijā


DARBNĪCAS

Joikošanas darbnīca ar Ailloš
Vadītājs: Ingor Ántte Áilu Gaup (Ailloš) (Norvēģija)
Ailloš ir viens no labākajiem joikotājiem pasaulē. Darbnīcā viņš māca kā izmantot šo sāmu dziedāšanas tehniku un joikot pat vēju un citas dabas skaņas.
Senās indiāņu pirts rituāls
Vadītājs: Andres King Cobos (Meksika)
Senās indiāņu pirts (temazcal) rituāls ir karsta tvaika pirts, kur rituālā ceramonijā tiek nodotas seno Centrālamerikas un Mezoamerikas (no Meksikas līdz Kosterikai) indiāņu senās iezemiešu zināšanas. Atrodoties iekšienē sajūta ir kā siltā pirmatnējā klēpī, kurā ar lūgšanām un viediem vārdiem visi kopā esošie gūst veselību, skaidrību un spēku.
Andres King Cobos ir Meksikāņu ceļotājs, kas pirms 20 gadiem sāka rīkot šamaņu prasmju un dziedināšanas darbnīcas un rituālus Dānijā un Zviedrijā.
Sāmu zivju ādu darbnīca
Vadītāja: Gerlinde Thiessen (Norvēģija)
Ko nozīme vārds “zutenis”? Sāmu zivju ādu apstrāde!
Arī no zivīm var iegūt apstrādājamu ādu! Darbnīcā āda tiek notīrīta un sagatavota dabiskai žāvēšanai – sauļošanai Saulē, kas ļauj ādai saglabāties mīkstai un apstrādājamai. Saka, ka zivju āda ir otrā spēcīgākā, kas zināma cilvēkam. 

Latviešu tradicionālo rokdarbu darbnīca
Vadītāji: Folkloras kopa “Ore” (Latvija)
Amatas novada folkloras kopa “Ore’’, dibināta 2005.gadā, ir latviešu tradīciju un latviešu fokloras saglabātāji un popularizētāji. Ģimeņu kopa, kas dzied, spēlē, danco, gatavo instrumentus un tērpus. Kopas instrumenti ir kokles, ģīgas, vijoles, stabules, ermoņikas, akordeons, flautas, dūdas, bungas un bass. Fokloras kopa regulāri piedalās Starptautiskajā folkloras festivālā “Baltica” kā arī ir Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku dalībniece.
ISOGAISA dalībnieki – vadītāja Inese Roze, Andris Roze, Baiba Roze, Tālis Karlsons, Adele Grunte, Edgars Žīgurs.
Loka šaušanas darbnīca
Vadītājs: Jan Jaško (Čehija)
Loka šaušana ir tikai viena no Jana Jaško prasmēm un talantiem – viņš festivālā dalījās ar daudz vērtīgām zināšanām un savu sirsnīgo un vienmēr atsaucīgo noskaņojumu.
Loka šaušanas darbnīca
Vadītājs: Jan Jaško (Čehija)
Loka šaušana ir tikai viena no Jana Jaško prasmēm un talantiem – viņš festivālā dalījās ar daudz vērtīgām zināšanām un savu sirsnīgo un vienmēr atsaucīgo noskaņojumu.

PRIEKŠNESUMI

Vārda došanas ceremonija
KRUSTABAS
Krievu Sāmu šamaņu grupa
Šokolādes ceremonija

ISOGAISA 2014 Nakts notikumi
ISOGAISA 2014 16.augusta vakara koncerts
ISOGAISA 2014 Koncerts lielajā alā

Foto galerija

Foto Cindy K. Paulsen Photography