„SVIESTA kulšanas” koncertu sērija Valmiermuižā


„SVIESTA kulšanas” koncertu sērija Valmiermuižā

Photo Steve Edwin

Ieskandinot starptautisko etnofestivālu „SVIESTS 2018”, Valmiermuižas kultūras biedrība sadarbībā ar Kultūras menedžmenta centru „Lauska” aizsāk „SVIESTA kulšanas” koncertu sēriju. Pirmais koncerts notiks jau šo piektdien 9. Februārī, plkst. 19.00 Valmiermuižas alus darītavā, kur viesosies Rūta un Valdis Muktupāveli ar programmu „Mani balti bāleliņi”.

„Mūsu mūzika ir veltījums senajām un mūsdienu baltu tautām – latgaļiem, sēļiem, zemgaļiem, lietuvjiem, jātvingiem, kuršiem un prūšiem. Skaņdarbu pamatā ir vokālā un instrumentālā mūzika no baltu zemēm – Latvijas, Lietuvas un Austrumprūsijas. Koncertā atskaņosim rituālu, ieražu un mitoloģiskās dziesmas, kā arī instrumentālas meditācijas un saspēles. Savā mūzikā apvienojam senās tradīcijas ar pašu jaunradi, radot neaizmirstamu muzikālu piedzīvojumu, kas atklāj seno baltu tautu mūzikas burvību un krāsainību,” stāsta Rūta un Valdis Muktupāveli. Muktupāveli mūzikā ļauj atdzimt no jauna koklēm, dūdām, vargānam, svilpei, baubenam un dziedošiem zvaniem.

Nākamie „SVIESTA kulšanas” koncerti notiks

16.martā plkst. 20.00 –  Stanislav Yudin & Asnate Rancane – Op.2  un

13.aprīlī plkst. 20.00- LEILALI – Samtainā tumsa.

Sīkāku informāciju par šiem koncertiem var atrast www.etnosviests.lv

Ielūgumu cena: 5,00 EUR, tos var iegādāt „Biļešu Paradīze” kasēs un Valmiermuižas alus tirgotavā, Dzirnavu ielā 2, Valmiermuižā.

xxx

Savukārt 2018. gada 16. jūnijā Valmiermuižā jau otro reizi notiks etnofestivāls „SVIESTS”. Festivāla, kurš sakrīt ar Latvijas simtgades svinībām, tēma ir „baltu ciltis”, kas atspoguļosies mūzikā, amatniecībā un kulinārijā. Papildu labākajām latviešu etnogrupām uzstāsies arī dienvidu kaimiņtautu mūziķi, kuru valstis atrodas bijušajās baltu cilšu teritorijās – Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā. Jau tuvākajā laikā tiks publicētas ziņas par festivāla dalībniekiem.

Etnofestivāls „SVIESTS” atspoguļo tradicionālo kultūru tās dažādas mūsdienu izpausmās – mūziku, amatniecību, arī kulināriju – viss, kas balstās savā tiešajā vidē un tradīcijā, un līdz ar to var būt saprotams un baudāms arī mūsdienu cilvēkiem, kuri dzīvo šajā pašā vidē, teritorijā. Festivālā skan mūzika, kas ir balstīta senatnes tradīcijās un izturējusi laika pārbaudi, šodienas klausītājam skan autentiski un baudāmi.

Šogad izvēlētā tēma – Baltu ciltis – visos laikos ir bagātīgi apcerētas mītos un leģendās. Gan folklorā, gan arī arheoloģiskajos izrakumos rastie atradumi liecina par bagātu kultūru un paražām, kuras lielā mērā ir mūsu sabiedrības un kultūras pamatā vēl šodien.

Pasākumu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība un Kultūras menedžmenta centrs „Lauska”. Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmiermuižas alus darītava.