Klajā tiek laists mūzikas albums – Gadskārtu svinēšanas ceļvedis “DEVUMS”


Mēs esam bagāta tauta – mūsu senču atstātais mantojums ir neizmērojams. Tradīcijas, kas vijušās cauri laikmetiem, ir tās, kuras atceramies un kopjam arī šodien. Caur tām stiprinām savu piederību un latviskumu.

Tagadne ir pagātnes nākotne!

Albums “Devums” veidots kā muzikāls un izglītojošs ceļvedis gadskārtu svētku tradīciju iepazīšanai. Tajā iekļautais muzikālais materiāls ir pavisam maza daļiņa no krāšņā gadskārtu svētku dziesmu, rotaļu un deju pūra, ko katrs var izzināt, iemācīties un lietot, darot savu dzīves pieredzi un svētku svinēšanu bagātāku. Izvēlētās Ziemassvētku, Lielās dienas, Jāņu un Rudenāju dziesmas, rotaļas un dejas atbilst noteiktai situatīvai darbībai svētkos un atspoguļo šo svētku nozīmīgākās ieražas. Ieraksts sniedz ieskatu tradicionālās dziedāšanas un instrumentālās muzicēšanas tradīcijās dažādos Latvijas novados, kā arī tradīciju radošā mūsdienu interpretācijā. Albumā iekļauts 21 skaņdarbs, dziesmas dzirdamas latviešu un līvu valodās, latgaļu un Kurzemes dialektā.

Albuma “Devums” koncepcijas autore, informatīvā teksta un dziesmu izlases sakārtotāja Gunta Siliņa-Jasjukeviča uzver: “Izdevums kā ceļvedis noderēs visiem, kas vēlas bagātināt gadskārtu svinēšanas pieredzi ģimenes un draugu lokā, skolotājiem – lai veicinātu bērnu kultūras izpratni par tautas tradīcijām izglītībā.”

Devēji ir vienpadsmit Rīgas valstspilsētas pašvaldības Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” folkloras kopas: Skandinieki, Grodi, Vilkači, Garataka, Banga, Savieši, Lāns, Budēļi, Laiva, Berendejka un Rīgas Danču klubs. Ierakstā piedalījušies vairāk kā 90 cilvēku!

Albuma ieraksts veikts skaņu studijā “Lauska”, skaņu režisors Kaspars Bārbals, dizainu veidojusi māksliniece Sindija Anča.

Albumu iespējams iegādāties mājaslapā www.lauska.lv, tas klausāms vietnē Spotify un atrodams arī YouTube.

Gadskārtu svinēšanas ceļvedi “Devums” izdevis Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” pateicoties Rīgas domes finansiālam atbalstam.