Jauns albums ” No ropažnieku dzīves”


Grupa “Trejasmens” laiž klajā kultūrvēsturisku pētījumu un dubultalbumu „No ropažnieku dzīves”

Tautas mūzikas kopa “Trejasmens” laiž klajā izdevumu “No ropažnieku dzīves”, kas veltīts Ropažu ropazhi_cd_vaaksnovada kultūrvēsturei un folklorai. Lasītājs tajā atradīs Ropažu vēstures notikumu pārskatu, bet īpaša vērība veltīta tautasdziesmām un folkloras kustībai Ropažu novadā. Ropaži – Rodopoyse – pirmo reizi ir pieminēti jau „Indriķa hronikā” 1205.gadā, līdz ar to šis novads var lepoties ar senu un bagātīgu vēsturi. Šis būs pirmais tāda apjoma novadpētniecisks apkopojums par Ropažu lībiešu un latviešu kultūrvēsturi, dziesmām un teikām. Grāmatā ir iekļauts arī bagātīgs vēsturisko attēlu materiāls.

Grāmatas pielikumā ir divi audiodiski. Vienā iekļautas ar Ropažu novadu saistītās tautasdziesmas un ziņģes, otrā – dzejoļu, nostāstu, teiku un hroniku fragmentu lasījumi. Albuma izdošanas iniciatori ir Ropažu tautas mūzikas kopas „Trejasmens” dalībnieki. „Trejasmens” apvieno ļaudis, kurus interesē ne tikai senās latviešu tautasdziesmas, bet arī arheoloģija, amatniecība un vēsture. Ierakstā piedalījās Zaķumuižas folkloras kopa „Oglīte”, Ropažu vīru ansamblis „Karma”, biedrība „Livonensis”, grupa „Rāva”, folkloras un seno cīņu kopa „Vilkači”, folkloras draugu kopa „Skandinieki”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Kad vēstures notikumi un gara jaunrade sadod rokas, uzplaukst tautas dvēsele. Un zied. Un dzied. Un rada. Tauta, kurai ir cīņas spars, dziesma un fantāzija, ir mūžīga.” Vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubs „Rodenpoys”.

Albums tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Ropažu novada pašvaldības atbalstu.

Albuma atvēršana un koncerts notiks

2.decembrī, plkst. 20.00

Ropažu Kultūras un izglītības centra lielajā zālē

 

Piedāvājam noklausīties divas dziesmas no jaunā albuma:

https://soundcloud.com/lauska/zids-iegaja-kroga

https://soundcloud.com/lauska/zviedz-zviedz-sirmais-zirdzin