The Baltic Sisters / Baltijas māsas
The Baltic sisters ir tradicionālās mūzikas starptautisks projekts, kurš 2022. gada nogalē uzplaiksnīja tālu no Baltijas krastiem – mūzikas izstādē WOMEX Lisabonā, kur satikās trīs dziedātājas no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas. Sākotnēji The Baltic Sisters vienoja aizraušanās ar sutartinēm – arhaiskām lietuviešu daudzbalsīgām dziesmām, bet tagad dziedātāju repertuārā ir arī Igaunijas un Latvijas tradicionālā mūzika.
Grupas koncertos skan gan latviešu, lietuviešu un igauņu tautasdziesmas atsevišķi, gan arī savijoties kopā, veidojot unikālu un atšķirīgu skanējumu. Dziedātājas sniedz arī meistarklases igauņu, latviešu un lietuviešu tradicionālajā dziedāšanā.
The Baltic Sisters ir ierakstījušas kopīgu skaņdarbu ar Spānijas virstoņu dziedātājiem no Barcelona Overtone Singing Choir MuOM – lietuviešu sutartini Saulala, kas ir iekļauta 2023. gadā izdotajā mūsdienu tautas mūzikas izlasē Sviests 10.
2024. gadā The Baltic Sisters Vācijas izdevniecībās CPL Music paspārnē plāno izdot savu albumu.
Grupa jau ir piedalījusies lielākajā Lietuvas etnomūzikas festivālā Menuo Juodaragis 2023. gadā, bet 2024. gada vasarā plāno koncertēt Valmiermuižas Etnomūzikas festivālā Latvijā un Vīlandes folkmūzikas festivālā Igaunijā.
Mariona Selgalla (Igaunija) ir Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas tradicionālās dziedāšanas studente, grupu 6hunesseq un Talina Naase dalībniece.
Vineta Romāne (Latvija) ir Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupas Saucējas un folkloras kopas Laiksne dalībniece.
Laurita Peleniūtė (Lietuva) jau 15 gadus rīko sutartinės dziedāšanas meistarklases Lietuvā un ārzemēs, piedalās vairākās muzikālās apvienībās (Māros rijos, UDU, Marga muzika).
Dažos grupas koncertos un ierakstos piedalās arī ceturtā Baltijas māsa – dziedātāja un koklētāja Liene Skrebinska, kura nāk no folkloras grupas Vīteri Rēzeknes pusē Latvijā, bet pašlaik studē Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā.